poniedziałek, 30 maja 2016

Nie nastawiam się

Gdy czasem mówię:
- Nie wiem jak będzie. Nie nastawiam się.
Słyszę:
- Musisz wierzyć, uda się / będzie dobrze / nie poddawaj się.
Ale to nie tak, że ja nie wierzę we Franka, że się poddaję. Ja po prostu nie chcę się nastawiać. Bo jak się człowiek nastawi, to chwyta się jednej myśli - że tak będzie, spełni się, uda. I już się cieszy, już czeka, OCZEKUJE. 
A co, jeśli nie wyjdzie? 
Boli podwójnie. A może nawet i poczwórnie.
Ja tak się nastawiałam, że dziś wreszcie wezmę udział w popołudniowej imprezie w przedszkolu Frania z okazji Dnia Matki. Pierwszy raz w życiu Frankowym. 
I co? 
Ni-co. 
Franko wybudził się o 3 w nocy (dlaczego? a kto to wie, czasem tak po prostu ma; sen generalnie nie jest mocną strona Franciszka), po wybudzeniu nie mógł zasnąć, rano był ledwie żywy. O godzinie 11 nadawał się już tylko do zabrania do domu.
Więc ja już nie będę się nastawiać.
Uda się, to się uda.
Kiedyś w końcu będę miała ten mój Dzień Matki - w przedszkolu lub szkole.
A co, jeśli nie? No to nie.
Na wszelki wypadek nie nastawiam się.
***
Dopiero jak się jest rodzicem takiego zawodnika, człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma oczywistości. I jeszcze z tego, jak ważne są zdarzenia najzwyczajniejsze na świecie.

18 komentarzy:

 1. Hihi, ja mam podobnie. Czekam po prostu co będzie, wtedy sie zobaczy. Nieraz mi sie dostaje, bo jak tak można, ale doświadczenia z młodym nauczyły mnie właśnie takiego podejścia. Raz, ze dziecko sie potrafi z dnia na dzień tak rozwijać, ze wszystkie plany stają sie nieaktualne, a dwa to stres, taki ukryty, z którego nikt sobie nie zdaje sprawy, ale do niedawna Kasper rozchorowywal sie na wszystkie szkolne wycieczki, wakacje itp. Niby sie cieszył, ale to zawsze jest jednak wielka niewiadoma i ogromny stres. choróbsko murowane. Trzymaj sie Franiu!

  OdpowiedzUsuń
 2. I dobrze, że nie nastawiasz się. Aliści... Pamiętaj, że trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwości, także takie, że np. kiedyś zobaczysz go na scenie! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. tia, ja tydzień temu byłam w przedszkolu na Dniu Matki i Ojca, dziecko moje, zamiast prezentować tańce i wierszyki, siedziało wtulone w moją osobę ;) Ależ zdjęć narobiłam:P  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja Aga usłyszałam trochę smutku. W tym wpisie. Nie przesadzam. Szanuję. Tulę.
  Takie życie.
  Poczucie humoru- dobra rzecz- pomaga. Byle tylko nie zagadało zbyt mocno...
  Nic dodać nic ująć.
  :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym wpisie poczucia humoru za grosz.
   Chyba musimy sobie znowu zrobić spotkanie grupy wsparcia :*

   Usuń
 7. Taka sytuacja: Dzień Matki w szkole.
  Syn obdarzony słowiczym głosem miał śpiewać solówkę.
  Matka, nastawiona, pozabierała z domu wszelkiej maści aparaty, kamery i co tam się tylko dało, żeby uwiecznić tę wielkopomną chwilę.
  Tłum ludzi, ale się będzie działo!
  Matkę duma rozpiera, gdy dziecię wychodzi z mikrofonem.
  Syn rozgląda się dookoła, po czym dziarsko oznajmia, do mikrofonu, a jakże, że on śpiewać nie będzie bo za dużo ludzi.
  No żesz, a co z moim nastawieniem na sukces?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Aga przykro mi :( I podziwiam Twoje podejście. Ja czasem mam inne, bo czasem mam nadzieję. Ale też już biorę życie takim, jakim jest.

  pozdrawiam
  Aga - mama Łukaszka

  OdpowiedzUsuń
 10. Też czasami się tak nastawiam, na super dzień, piękne występy, dumnam na zapas. A bywa różnie. Jak to z dziećmi. Nie wiesz co czeka na następnym zakręcie. A wierzyć zawsze warto, bo nie warto pesymistycznie patrzeć na świat. Po co nam nowe siwe włosy?
  ;)
  Ja dzisiaj poszłam w ślady Frania. O 3pobudka, nie wiadomo po co. Do 7się przewalałam z boku na bok. Jak zasnęłam o 9 to do 12:30 odsypiałam. Ki czort? Nie wiem. A dnia matki doczekasz! Kiedyś Franek rzuci publikę na kolana :)))

  OdpowiedzUsuń
 11. Przytulam i niech dziś Franio dobrze, dłuuuuugo śpi

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo Wam dziękuję.
  Jakiś taki trudniejszy czas nastał. Pewnie też zmęczenie daje mi się mocno we znaki. Czas trudniejszy minie, jak każda żmija.
  Jutro spotkamy się z fantastycznymi ludźmi - wierzę, że trochę akumulatory naładuję. Pewnie zmęczenie daje mi się mocno we znaki.
  Jeszcze raz dziękuję Wam :*


  OdpowiedzUsuń
 13. Dzisiaj z pewnością lepszy dzień :)))

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gorszy dzień może się zdarzyć każdemu z nas, a co tutaj mówić o takim krasnalku jak Franuś? Wierzę jednak, że w niedługiej przyszłości będzie Pani miała ten swój Dzień Matki. I to nie taki, o jakim Pani marzyła, ale jeszcze lepszy, bo niespodziewany. Życie naprawdę potrafi zaskoczyć i tego Pani z całego serca życzę. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Agnieszko,
  Życzę, żeby ten Dzień Matki nadszedł wtedy, gdy będzie Pani najbardziej potrzebny. Ja też nie nastawiam się na to święto, nie wiem, czy kiedykolwiek nadejdzie, więc postanowiłam zmienić datę. Dzień, w którym moja Córeczka postawiła pierwszy krok ustanowiłam swoim własnym Dniem Matki, byłam wtedy u kresu sił i uczepiłam się tej chwili, by przetrwać. Mam nadzieję, że może niedługo będzie kolejny Dzień Matki, gdy jeden dzień minie bez tego wibrującego wrzasku...
  Przytulam Panią z całej zbolałej duszy, Frania tulę do serca.
  Marta

  OdpowiedzUsuń

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję