wtorek, 30 maja 2017

Debata edukacyjna - tu trzeba być!


Wkrótce do konsultacji wrócą poprawione projekty rozporządzeń dot. edukacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To ostatni dzwonek, aby w zapisach jeszcze coś zmienić. Rozmawiałam dziś dość długo z naczelnik Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej, p. Elżbietą Neroj - przyjęła ona zaproszenie do debaty, którą będe moderowała w najbliższy piątek w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Oprócz p. naczelnik obecny będzie przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiciele Ośrodka Rozwoju Edukacji, do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy także osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziców i pedagogów.

Czy chcemy coś zmienić w edukacji naszych dzieci? 
Chcemy merytorycznej dyskusji oderwanej od polityki, najlepszych możliwych zapisów dla naszych dzieci, zmian dla ich dobra?
Jeśli to jest celem Waszych działań, jesteście zainteresowani tematem, nie interesuje Was pyskówka, lecz merytoryczna dyskusja (taką obiecałam zaproszonym gościom), jesteście nauczycielami, edukatorami, rodzicami - przyjdźcie. Zabierzcie głos, zaproponujcie zmiany takie, które będą nie tylko ładnie wyglądały na papierze, lecz pociągną za sobą realne zmiany w podejściu do dzieciaków i młodzieży ze SPE. Zgodnie ze słowami p. naczelnik jest jeszcze szansa, aby zaproponowane zmiany znalazły się w projektach rozporządzeń. Nie zmarnujmy więc tej szansy!


Debata kończy także realizację rocznego projektu Learning to include - Wychowanie do nauczania włączającego dofinansowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych oraz Fundację PKO. 
Wnioski ze spotkania zostaną spisane i przekazane p. naczelnik Neroj.

Aby wziąć udział w debacie nalezy się wcześniej zarejestrować:
1. rejestracja dla nauczycieli z warszawskich placówek
2. rejestracja dla pozostałych zainteresowanych 

Gdzie: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 2, Warszawa
Kiedy: 2 czerwca, godz. 14.00-16.00
Po debacie zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez warszawską klubokawiarnię "Życie jest fajne", w której pracują osoby z autyzmem.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję