niedziela, 19 stycznia 2014

Mata do hydromasażu Balsan

Gdy Franio miał trochę ponad rok usłyszeliśmy od lekarza w CZD, że krasnalowi przydałaby się mata do hydromasażu, żeby poprawić jego napięcie mięśniowe. Okazało się, że koszt profesjonalnej maty jest kosmiczny. Za radą znajomych rodziców zwróciłam się z prośbą o sfinansowanie zakupu maty do WOŚP - wysłałam prośbę wraz z kompletem dokumentów od lekarza z CZD i orzeczeniem o niepełnosprawności Krasnala. Któregoś dnia zapukał do naszych dni kurier z ogromnym pudłem, w którym była mata Balsan Futura Vitaplus.
Najpoważniejsze problemy z napięciem mięśniowym Krasnal ma już za sobą, mata od dawna leży nieużywana u nas, pomyśleliśmy więc, że to jest kompletnie bez sensu, bo mogłaby teraz służyć innemu dziecku. Zwróciłam się z pytaniem do WOŚP, czy możemy przekazać ją dalej. Otrzymałam odpowiedź, że decyzję taką musi podjąć Zarząd Fundacji. Odpowiedź przyszła w piątek - jest zgoda na przekazanie maty.


Mata jest w stanie bardzo dobrym. W poprzednim miejscu zamieszkania mieliśmy bardzo miękką wodę z ujęcia górskiego, mata była regularnie czyszczona i dezynfekowana. Z ogromną radością przekażemy ją dalej, aby służyła kolejnemu dziecku, które jej potrzebuje.
Dodam tylko, że nowa mata kosztuje obecnie ok. 5,5 tys. zł.


15 komentarzy:

 1. to ja się odzywam w wiadomości prywatnej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo proszę o zarezerwowanie maty dla naszego wcześniaka Kubusia. Jutro skontaktuję się z neurologiem i terapeutami synka, jeśli nie będzie przeciwwskazań chętnie ją przyjmiemy. Pozdrawiam Dominika T

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ucieszyliśmy się na myśl, że Kuba mógłby mieć taką matę :) Synek jest skrajnym wcześniakiem z szóstego miesiąca ,urodzonym w ciężkiej zamartwicy z wieloma powikłaniami. Od wielu m-cy walczymy z nieprawidłowym napięciem mięśniowym. Kuba nie siedzi, nie raczkuje nie chodzi. Mam nadzieję, że dzięki tej macie w końcu ruszy do przodu:) Dominika T.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyny, odezwałyście się w tej samej minucie. Skontaktuję się z Wami obiema mailowo i może zróbmy tak, że matę przekażemy po prostu temu dziecku, które ma większe deficyty, oki? Dominika T, podaj mi proszę swój adres mailowy na dzielny.franek@gmail.com
  Mądrzejsze rozwiązanie nie przychodzi mi w tej chwili do głowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. upsss Trochę za późno. To straszne, ze jest tyle potrzebujących, o wspniałe, ze ktos się dzieli. Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo, straszne i do bani:( Pamiętam jak sami zachodziliśmy w głowę, skąd weźmiemy na taką matę dla Franuli i jak się tym stresowaliśmy. Nam się udało dostać ją od WOŚP - mieliśmy dużo szczęścia. Teraz niech służy kolejnemu dziecku.

   Usuń
 6. Oooo, szkoda, że nie wiedziałam, że macie taką matę. Szukamy podobnej na spastyczne nóżki Zoszki, fajnie się rozluźniają w wodzie, a masaż byłby genialny. Pierońsko drogie te sprzęty są. Super, że przekazaliście matę dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może tez spróbujcie napisać do jakiejś fundacji, co? Może i Wam się uda dostać ją dla Zosi?

   Usuń
  2. Tak Aga, będziemy pisać w tej sprawie :)

   Usuń
 7. pamiętam boje o matę i naszą licytacje z Zuzią hah, myslałysmy ze to może byc zwykła mata :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wczoraj otrzymałam także mailową prośbę o przekazanie maty rodzeństwu - dwum trzyletnim dziewczynom z mózgowym porażeniem dziecięcym (bardzo silna spastyka w nóżkach). Po rozmowach z mamami zainteresowanymi matą dla swoich dzieci oraz rehabilitantem Frania podjęliśmy decyzję o przekazaniu maty dla dziewczynek. Tym sposobem z maty skorzysta nie jedno a dwoje dzieciaków z mpd.
  Szkoda, że sprzętu nie da się sklonować a ja sie cieszę, że nie pracuję w żadnej fundacji i nie musze podejmować decyzji odnośnie tego, komu pomóc, kto jest bardziej potrzebujący...

  Dobrze, w każdym razie mata jutro ruszy kurierem do dziewczynek.

  Niniejszym ogłaszamy KONIEC AKCJI 'MATA'.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dziękujemy Agnieszko za przekazaną matę dla naszych dwóch walecznych bliźniaczek. Nasze kochane córeczki mają MPD z silną spastyką. Mata dotarła dzisiaj i radość nasza była przeogromna. Pozostałym mamom również należą się podziękowania za zrozumienie naszej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirku, niech mata służy dziewczynkom długo i bezawaryjnie.
   Uściski:)

   Usuń
 10. Witam ,mam na sprzedaż taką matę i cały komplet w idealnym stanie.Ja za nią zapłąciłem 5,5 tysiąca ale z racji ze jest juz nie używana , kiedyś używała jej mama a teraz leży i czeka na nowego włąsciciela.Cena 1999 zł.kontakt.535591931.mjkris@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję