środa, 5 listopada 2014

Po nowemu

1.XI ruszyła platforma charytatywni.allegro.pl i teraz tylko tam będą wystawiane wszystkie aukcje charytatywne. Są one widoczne także na "zwykłym" Allegro. W moim odczuciu aukcje "po nowemu" mają więcej plusów niż minusów. Przede wszystkim ktoś, kto będzie chciał pomóc, będzie mógł zrobić to na przynajmniej dwa sposoby - albo coś kupić na aukcjach, jak kiedyś, albo też sam wystawić coś dla danego dziecka lub na rzecz jakiejś organizacji.
Każdy, kto wpisze adres www.charytatywni.allegro.pl może dokonać wyboru - kliknąć
1. wybierz cel OPP (różowy prostokąt), lub
2. przeglądaj OPP (błękitny prostokąt).

Po wybraniu pierwszej opcji pojawia się lista dzieci niepełnosprawnych, na rzecz  których prowadzone są aukcje, po wybraniu opcji drugiej zaś wyświetla się lista organizacji OPP, dla których podopiecznych prowadzone są aukcje. Dalej można kliknąć nazwę organizacji, jeśli chcielibyście pomóc dziecku z konkretnej organizacji i następnie poszukać tego dziecka.
Jak powiedziałam na aukcjach "po nowemu" można nie tylko kupować, lecz także wystawić coś na rzecz jakiegoś dziecka. Warunek jest jeden - trzeba mieć swoje konto na "zwykłym" Allegro. Dlaczego? Dlatego, że gdy ktoś kupi przedmiot wystawiony na aukcjach charytatywnych, wówczas kwota za tę rzecz jest automatycznie przekazywana do fundacji na subkonto danego dziecka, zaś koszt przesyłki na konto PayU wystawiającego. Dla nas, rodziców, jest to jedna z najważniejszych i najlepszych zmian - zawsze stresowaliśmy się kosztami przesyłek, bo cała kwota za aukcję wędrowała do Fundacji (potem można ją było odzyskać, ale to zawsze trwało dość długo). Teraz zaś będziemy od razu mieli pieniądze na przesyłkę przedmiotów.
Kolejnym plusem jest to, że nie musimy co miesiąc pisać próśb o zwolnienie z prowizji i opłat, co kwartał zaś przedłużać statusu charytatywnego. Osoby, które chciałyby teraz wystawić jakieś przedmioty na rzecz danego dziecka, także nie płacą prowizji od sprzedaży rzeczy wystawionej przez siebie.
Wada nowego systemu jest według jedna - dla aukcji charytatywnych nie ma opcji 'kup teraz', wszystkie przedmioty mogą być sprzedawane tylko i wyłącznie na drodze licytacji. 

Ruszyliśmy z kopyta z nowymi aukcjami na rzecz Frania. Mamy cel bardzo wyraźny i przy okazji dość krótkoterminowy. Zapraszamy więc, abyście zajrzeli na nowe, bardzo odświeżone aukcje Frania. Przy okazji bardzo dziękuję za wszystkie przedmioty przekazywane nam na aukcje.

Wśród wystawionych przez nas przedmiotów są dwie perełki:
1. obraz namalowany przez Frankową Ciotkę, Karolinę Szkapiak (zdjęcie na samej górze strony) - przywiozłam go już rok temu z Jeleniej Góry, lecz czekałam z wystawieniem go na jakiś specjalny cel. Ponieważ takowy się pojawił, wystawiamy obraz;
2. karnawałowe przebranie Frania - pajączek, w który Krasnal był ubrany podczas turnusu rehabilitacyjnego Centrum Mowy i Ruchu Elf. 
zapraszamy na 

Brak komentarzy: