środa, 31 grudnia 2014

Koniec roku

styczeń
Pięknie nam się kończy 2014. A może kończy się zwyczajnie, tylko my doceniamy teraz te zwykłe-niezwykłe drobiazgi, których nam tak bardzo brakowało? Może właśnie dlatego ta końcówka wydaje się nam taka wyjątkowa?
Drugie półrocze roku 2014 było dla nas bardzo trudne. Jesteśmy bardzo zmęczeni emocjonalnie, fizycznie chyba w sumie też. Nie lubię narzekać i jęczeć publicznie, zamiast tego staram się wyłapać te dobre chwile, nawet jeśli są to tylko sekundy. Dlatego też jeśli pisałam o trudnych wydarzeniach, to raczej między wierszami. Dzisiaj wdaje nam się, że poooowoli Krasnal zaczyna wychodzić na prostą - od wczoraj spacerujemy (jeszcze niespontanicznie, ale ważne, że wreszcie wychodzimy z domu), Franula ruszył artykulacyjnie, miga krótkie zdania, daje sobie tłumaczyć wiele rzeczy. Jeszcze jest ogromnie dużo "do wyprostowania", ale znowu mamy napęd i siłę do działania. Spod skóry jeszcze czasami wypełza lęk - może to tylko chwilowa poprawa, może to nic stałego?... ale nie chcę tak myśleć. Wolę wierzyć, że Franek musiał zrobić kilka kroków do tyłu, żeby znowu móc pójść do przodu.


styczeń
Najbardziej spektakularną akcją tego roku był bez wątpienia koncert charytatywny na rzecz Frania, z którego wszystkie pieniądze zostały przeznaczone na zakup systemu FM wspierającego słyszenie. Ogromnie się cieszymy, że wszystko się udało - i koncert i zakup sprzętu:) W kwestiach terapeutycznych nowy rok przyniesie dwie zmiany dla Frania, o tym napiszę jednak w kolejnym wpisie.
Ze spraw luźniej z Frankiem związanych - książka wreszcie finiszuje, jesteśmy na etapie obliczania kolejności stron, czekamy na projekt okładki. Mam więc nadzieję, że to już kwestia nie tyle dni ile najbliższych tygodni (tfu, tfu). Końcówka jest bardzo pracowita i stresująca. Zależy mi osobiście na jak najszybszym zakończeniu tego projektu, bo od jakiegoś czasu zaangażowałam się już w kolejny, tym razem baaardzo ważny dla Franka. Wprawdzie moja rola ogranicza się w nim do parzenia kawy i herbaty, ale i z takiej skromnej funkcji jestem bardzo dumna ;-) Mam nadzieję, ze już niedługo będę mogła napisać o tym nowym przedsięwzięciu. 


luty


Dziękuję, że byliście z nami w tym mijającym roku - cieszyliście się z sukcesów, sukcesików i sukcesiątek Frania, wspieraliście nas w trudnych chwilach często nawet nie wiedząc, że to robicie - po prostu byliście, nie ocenialiście, zawsze z tym samym zachwytem wpatrzeni w, jakby nie było, obce Wam dziecko*.
Życzymy Wam wszystkim dobrego roku 2015, dużo zdrowia dla Was i Waszych bliskich oraz spełnienia marzeń. 
Niech ten nadchodzący rok będzie spokojny, szczęśliwy i wart wspomnień.

* Obce dziecko to prowokacja ;-)

marzec

marzec

kwiecień

maj

czerwiec

lipiec

sierpień

7 sierpnia 2014 - 5 urodziny

wrzesień

październik

listopad

grudzieńDo siego roku!

27 komentarzy:

 1. Cieszymy się razem z Wami Waszymi małymi, dużymi i tymi największymi sukcesami Frania. Oby ten Nowy Rok, który już za parę godzin rozpoczniemy był dla nas łatwiejszy ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemnie Danusiu.
   Najlepzego 2015, dziewczyny:)

   Usuń
 2. Masz szczęście,że lipiec daleko-dam ściereczką po główce za to "obce":)Mija kolejny rok,trudny-ale który był łatwy?Ten dopiero będzie!!Musi taki być ;tego życzę z całego serca:)Prababka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja WIEDZIAŁAM, że ktoś mi przyłoży za to "obce dziecko" - zastanawiałam się tylko, kto będzie pierwszy ;-)
   Im więceń przyłożeń tym większa radość nasza - taka mała prowokacja ;-)

   Ściskamy Was moooocno i duuuuużo zdrowie życzymy, kochani.
   Proszę wyściskać Rogala. Rogal ma Ci oddać :*

   Usuń
 3. Chyba wszyscy to "obce" zauważyli;)
  Do siego:)!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieeedziałam - mądre i empatyczne Ciotki ma Franc :*
   Do siego :)

   Usuń
 4. Wszystkiego dobrego dla całej rodzinki :-) DO SIEGO ROKU !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. OBCE???!!! OBCE???!!! No chyba Ci się coś pop....ło, matka!!!!
  Ty sama chyba Obcy jesteś, ósmy pasażer!!!
  No wariat na wolności, słowo daję.
  Zdrowia. Radości. Motywacji. Resztę sami zrobicie! :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prowokacja całkiem udana jak czytam ;-)
   Uściski i do piątku :*

   Usuń
 6. Wszystkiego co najlepsze! Oby kolejny rok przyniósł wam jeszcze więcej pozytywnych zaskoczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochani, niech Wam ta sinusoida Franko-wahań i emocji zamieni się w piękną prostą pędzącą nieustannie ku górze! Niech FM-inwestycja zaowocuje - już w najbliższym sezonie - gadającym Franiem! Niech - nie tylko w 2015 roku ale nigdy - nie opuszcza Was zdrowie, nadzieja, siły i poczucie humoru! - całkiem OBCA ciotka Mał(a)gosia + 3

  P.S. - Specjalne życzenia dla Cichej Bohaterki NATKI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu, dziękujemy Ci z całego serca. Wiesz, że Tobie i Twoim chłopakom życzymy wszystkiego, co najlepsze - przede wszystkim zdrowia i spokoju, spokoju, spokoju.. :*

   Usuń
 8. Franku NASZ kochany!

  Jesteśmy niezmiernie dumni że wchodzimy w nowy rok znając Ciebie i Twoją Dzielną Rodzinkę.
  A teraz od pierwszych dni prosimy z górki i jak najdalej do przodu!

  Dla Was i dla nas. A co!

  ElamamaJasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, my też ogromnie się cieszymy, że w 2014 poznaliśmy Was. Ściskamy Was mocno i do zobaczenia za kilka dni - wtedy wyściskamy się osobiście :)

   Ps. 'A co' jest jak najbardziej uzasadnione :)

   Usuń
 9. Wszystkiego dobrego w Nowym 2015 roku 😘
  Franiu ,,obce dziecko " a wszyscy żyjemy życiem Frania i cieszymy sie każdym maleńkim nawet sukcesem 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorothy, dziękuję, ze jesteś z nami :*
   Dobrego roku 2015 :*

   Usuń
 10. W Nowym Roku życzę całej Waszej Rodzinie wiele radości, powodów do dumy z postepów Franusia, wielu momentów pozytywnych zaskoczeń ze strony obu Waszych dzieci i wszystkiego najlepszego co może się zdarzyć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Elu. Wzajemnie - dla Ciebie i Ewy. Dużo zdrowia, kochane :)

   Usuń
 11. Może i "obce", ale kochane przez innych nie mniej niż swoje :). Ech mama, mama, gdybyś jeszcze napisała tak po 12, to pomyślałabym, że za dużo szampana wypiłaś(choćby zwykłego Piccolo). Tak naprawdę stworzyliście ogromną internetową rodzinę, która z zapałem dopinguje Franka w życiu. A na nowy rok życzę Wam, aby jeszcze bardziej powiększyła! A poza tym hmm... może dalszych sukcesów dla Franka. Aby zaskakiwał tak samo jak dotychczas. I zgody oraz miłości w rodzinie, bo bez tego daleko się nie zajdzie.

  P.S. Franiu mimo bagażu jaki dźwiga ma szczęśliwe dzieciństwo. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia umieszczone na blogu. A to wszystko dzięki rodzince, która przyjęła go i zaakceptowała takiego, jaki jest. Mam nadzieję, że będzie czarował tym swoim "niewinnym" uśmieszkiem również w 2015 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję CI Karolina za te słowa.
   Dzisiejszy dzień z Franiem jest cudowny - dobra zapowiedź na 2015.

   Pięknego roku :)

   Usuń
 12. Szczęśliwego Nowego Roku w zdrowiu, szczęściu i miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dopisałam gwiazdkę we wpisie.
  Już prosze się mi tu nie obrażać za 'obce dziecko' :* :* :*

  OdpowiedzUsuń
 14. Dużo zdrowia i sił dla Was :)
  Pozdrawiam Aga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oby 2015 był najlepszy z wszystkich poprzednich! Jak szaleć to na całego, a co! Kryzysy do szafy! pozdrawiam gorąco mama tadka

  OdpowiedzUsuń

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję