niedziela, 5 maja 2013

1%

Kilka dni temu skończył się okres rozliczeń podatkowych. 
Środki z 1% wpłyną na subkonto Frania w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" zapewne dopiero w październiku/listopadzie. Już teraz jednakże chcielibyśmy kolejny raz z całego serca podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się przeznaczyć swój 1% dla naszego synka.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali apele na FB i kalendarzyki.
Bez Waszej pomocy Franula nie byłby tu, gdzie jest teraz, nie pokonałby wszystkich dotychczasowych przeszkód na swojej drodze do zdrowia.
My staramy się robić, co tylko jest w naszej mocy, ale prawda jest taka, że wobec braku systemowej pomocy dla osób niepełnosprawnych bez Waszego wsparcia nie dalibyśmy rady. 

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Frania.
W tym miejscu chciałabym jeszcze raz powtórzyć coś, o czym nie raz pisałam tutaj - subkonta nie są kontami prywatnymi. Jako rodzice nie mamy żadnej dowolności w dysponowaniu środkami zgromadzonymi na subkoncie - nie są nam one wypłacane ot tak sobie po prostu zaraz po zaksięgowaniu. Musimy najpierw dokonać zapłaty za terapie / leczenie / sprzęt itp, opisać rachunek, przesłać go do Fundacji, gdzie jest on sprawdzany. Dopiero po sprawdzeniu rachunku, pieniądze są przelewane rodzicom. Ten proces trwa na naszej Fundacji około 1,5 - 2 miesięcy. 
Ze strachem myślę, co będzie, gdy zostanie zniesiona możliwość przekazywania 1% na subkonta. Analizując wszystko, co się dzieje wokół tego tematu myślę, że niestety wszystko zmierza w tym kierunku. Naiwnością jest łudzenie się, że wówczas, osoby niepełnosprawne otrzymają całą niezbędną pomoc. Pięknie by było, ale ja w to jakoś nie wierzę.
No nic, zobaczymy, co przyniesie przyszłość.Ps. Zrobiliśmy sobie kilka dni wolnego od rzeczywistości i internetu - bardzo tego potrzebowaliśmy. 
Powoli nadrabiam zaległości mailowe i szykuję się do opisania tutaj, co się wydarzyło i co nowego przed Franiem.

9 komentarzy:

 1. <3 Odpocząć też trzeba a wsparcie Was procentem to przyjemność i zaszczyt :) Królu Franiu Wielki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. serdeczności dla Franka, niestety nie rozliczam się w Polsce, ale będę śledzić stronę Frania, może kiedyś jakaś jednorazowa wpłata? jesteście dzielni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z radością witamy każdą nową ujawniającą się Franiową Ciotkę;-)
   Wujków też, oczywiście, ale tych cos mniej;-)
   Pozdrowienia:)

   Usuń
 3. Na pewno przydał się Wam taki odpoczynek, widzę Franiu zadowolony z wiatraczka Piękny taki kolorowy. Pozdrawiam Was cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo, to całkiem jak ja, też mieliśmy reset całkowity. Tylko czemu teraz tyle różnych rzeczy do zrobienia??? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinno być kilka % więcej. A tu chcą zabrać ten 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę Krzysztofie marzeniem każdej rodziny jest by nie było żadnych %, lecz systemowa pomoc dla osób niepełnosprawnych.

   Usuń
 6. Franio Cudne Fotki
  Warto przekazać jeden procent

  OdpowiedzUsuń

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję