czwartek, 14 marca 2013

O zbliżającym się Światowym Dniu Autyzmu i o 1%

Zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypadający na 2 kwietnia.
W Opolu sprawcą działań jest Fundacja Prodeste. 
Mam nadzieję, że 2 kwietnia dla Frankowych Ciotek i Wujków, Babci i Prababci będzie w tym roku miał inny wymiar - będzie nie tylko rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II ale i dniem wszystkich osób z autyzmem.
2 kwietnia o godzinie 12.00 rozpoczynają się w poradni Prodeste drzwi otwarte - sprawa warta uwagi jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy jego dziecko funkcjonuje prawidłowo.


****
Zapewne wiecie, że toczą się rozmowy nad zmianą ustawy o 1%.
Oto apel rodziców podopiecznych Fundacji "Dzieciom Zdążyć z Pomocą" odnoszący się do tych planów.
Strach się bać...


16 komentarzy:

 1. My też wielkimi krokami szykujemy sie do 2 z fundacją.

  A list świetna inicjatywa

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w kraju zawsze tak jest, że jak coś działa dobrze, to dla zasady trzeba to popsuć. U mnie na tapecie jest teraz reforma szkolnictwa, w tym sześciolatki do pierwszej klasy, więc na te wszystkie 'mądre głowy pomysłodawców" cięta jestem okrutnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka Gosiewska - niech popracuje z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, niech spróbuje zorganizować rehabilitację i leczenie takiej osoby tylko w NFZ. Potem niech się odzywa dopiero!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pan Minister zmieniłyby z pewnością zdanie, gdyby jego pensja była o 3/4 niższa, a do tego (tfu,tfu) urodziłoby mu się chore dziecko wymagające pomocy z zewnątrz.
  Tego typu doświadczenia zmieniłyby z pewnością zdanie wielu osób, które w posobny sposób podchodzą do tematu.
  Im więcej ktoś pomaga, tym więcej ma za uszami i więcej do siebie zgarnia - ot taki stereotyp. Tym bardziej się to poszerza po ostatniej aferze z fundacją KidProtect.

  Ktoś z tamtejszych w ogóle myśli o tym co robi, czy po prostu zazdrość zżera, że to państwo nie potrafi pomagać swoimi potrzebującym podopiecznym? Sprzęt od Owsiaka, tu finansowe to przez jedną fundację, kolejna rzecz przez kolejną.

  A od państwa co mamy?
  Wysokie rachunki, 6latki w szkołach, pensje nieadekwatne do wydatków, VAT 23% na akcesoria dla dzieci, brak możliwości dostania się szybko do lekarzy - więc mimo ogromnych składek jakie co miesiąc odkładamy na rzecz państwa - i tak musimy dodatkowo płacić za lekarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutna rzeczywistość:(
   Czy to się kiedyś zmieni???

   Usuń
 5. Słów brakuje... Boli ich, że coraz więcej osób przekazuje 1% i mniej zostaje w budżecie Państwa, czyli dla nich samych.
  Przecież wiadomo, że pieniądze idą za konkretnym dzieckim od rodziny, znajomych, znjomych znajomych itd. A skoro Fundacja ZZP ma najwiecej podopiecznych to i wpływy z 1% najwieksze.
  Jak będą szły nie wiadomo na co, to wiele osób nie przekaże w ogóle.
  :-(((

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie chcę nawet myśleć, co będzie, jeśli nie będzie możliwości zbierania pieniędzy w ramach 1%.
  Czy jest ktoś , kto wierzy, że po likwidacji subkont nasze dzieci będą miały nagle całą terapię za darmo...?
  Ja nie wierzę.
  Choć niczego innego bym nam i innym rodzinom nie życzyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli dojdzie do likwidacji subkont, i rejonizacji 1% wiele dzieci nie będzie miało szans na terapię i będą regresy. I nie wierzę by Państwo nagle chciało naszym dzieciom "ofiarować odpowiednią ilość godz terapii" gratisowo.
   Jeżeli do tego dojdzie, to nawet nie chcę myśleć ile będzie tragedii a zdesperowani rodzice ..., nawet już nie kończę słowa.

   Usuń
 7. martynkazuzia15 marca 2013 19:57

  Przeczytałam...ale tak naprawdę co to da?..bo ja myślę ,że nic , ONI mają nas w dupie no niestety ale taka jest prawda i napisze jak to moje starsze dziecie mówi "żal.pl"

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja po prostu nie rozumiem, o co chodzi?? To sprawozdanie z komisji to jakiś bełkot, z którego wynika, że coś by zrobili, ale nie wiedzą co, ale coś medialnego i żeby się wykazać, ze robią.... Trzeba by jakiegoś posła wciągnąć i przez zapytania zmusić tych pracusiów do powiedzenia, o co, kurna, im właściwie chodzi??? Może jak będą musieli określić bliżej, to wyjdzie, że sami nie wiedzą co chcą?
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ów pomysł z regionalizacją 1% jest dość zagadkowy.
   Czy skoro Fundacja Dzieciom ma swoją siedzinę w Warszawie to tylko Warszawiacy będą mogli oddawać 1% na podopiecznych Fundacji? Czy inaczej - na Frania tylko mieszkańcy Opolskiego?
   Pachnie mi to chęcią pozostawienia pozorów pomagania..

   Usuń
 9. Trza spierdzielać z tego kraju... :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Bez przesady! To komu oddam 1% podatku to mój wybór. Nie będzie mi jakiś Duda zabraniał przekazywać komu chcę bez względu na to gdzie mieszka.

  OdpowiedzUsuń
 11. 1% funkcjonuje dobrze i nie widzę powodu, aby to zmieniać. Każdy przekazuje tam, gdzie chce.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Anonimowy Gościu,
bardzo proszę, podpisz swój komentarz swoim imieniem, aby łatwiej było mi na niego odpowiedzieć.
Dziękuję